NBA: Νίκησαν στην Ατλάντα οι Μπακς

Νίκη των Μπακς στην Ατλάντα που ανέκτησαν το πλεονέκτημα έδρας.

Οι Μπακς πέρασαν με 113-102 από την Ατλάντα, ανέκτησαν το πλεονέκτημα έδρας και πήραν προβάδισμα με 2-1 στους τελικούς της Ανατολής.

Τεράστια νίκη στην Ατλάντα με 113-102 πήραν οι Μπακς απέναντι στους Χοκς και έκαναν το 2-1 στους τελικούς της Ανατολής ανακτώντας το πλεονέκτημα έδρας.

Ενώ δεν μπήκαν καλά στο παιχνίδι και βρέθηκαν στο -15, οι Γιάννης Αντετοκούνμπο και Κρις Μίντλετον έκαναν μεγάλο παιχνίδι στην τέταρτη περίοδο και έφτασαν στη νίκη.

Ο Greek Freak παρότι έπαιξε με ενοχλήσεις στη γάμπα έκανε σπουδαία δουλειά με 33 πόντους (6/13 βολές, 12/19 δίποντα, 1/2 τρίποντα), 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 τάπα και 4 λάθη σε 41 λεπτά.

Δωδεκάλεπτα: 32-27, 56-56, 85-83, 102-113