Νιούκαστλ- Τότεναμ: Ισοπαλία στο Σεντ Τζέιμς Παρκ

Σε ένα παιχνίδι με ανατροπές Νιούκαστλ και Τότεναμ έμειναν ισόπαλες και προσέφεραν θέαμα.

Για την 30η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, Νιούκαστλ και Τότεναμ μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι, με το ματς να λήγει 2-2.

Η Νιούκαστλ ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με τον Ζοέλινγκτον στο 28ο λεπτό. Ο Λόνγκσταφ έκανε την ενέργεια πάσαρε στον Ζοέλινγκτον που πλάσαρε ιδανικά τον Γιορίς για το 1-0.

Η απάντηση των «Πετεινών» ήταν άμεση δύο λεπτά αργότερα, ο Χάρι Κέιν εκμεταλλεύτηκε την… αναμπουμπούλα στην άμυνα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά.

Δεν έφτανε αυτό στην Τότεναμ, αλλά στο 34ο λεπτό πήρε το προβάδισμα με τον Κέιν. Ο Άγγλος επιθετικός πήρε την πάσα του Εντομπελέ και με αψεγάδιαστο τελείωμα δεν άφησε περιθώρια στον Ντουβράνκα.

Όμως η Καρακάξες έσωσαν τον βαθμό της ισοπαλίας με το τέρμα του Γουίλοκ στο 85′. Ο Άγγλος εξτρέμ πήρε το ριμπάουντ από το σουτ του Αλμιρόν και βρήκε δίχτυα.

Σκόρερ: Ζοέλινγκτον 28′, Γουίλοκ 85′ – Κέιν 30′,34′

Kίτρινες: Ντούμετ 65′, Σέλβεϊ 71′, Αλμιρόν 85′ – Λο Σέλσο 45′, Τανγκάνγκα 63′

Νιούκαστλ: Ντουμπράβκα, Μέρφι (83′ Μανκίγιο), Κραφτ (79′ Γουίλοκ), Λασέλς, Ντάμετ, Ρίτσι, Αλμιρόν, Σέλβι, Λόνγκσταφ, Ζοέλιντον, Γκέιλ (71′ Σεν-Μαξιμέν)

Τότεναμ: Λορίς, Τανγκάνγκα, Σάντσες, Ρόντον, Ρεγκιλόν, Λο Σέλσο (88′ Μπέιλ), Εντομπελέ, Χόιμπιεργκ, Μόουρα (64′ Λαμέλα), Κέιν, Βινίσιους (46′ Σον)