Νίκες για Αλγερία και Μαδαγασκάρη

Για την δεύτερη αγωνιστική του Κυπέλλου Εθνών Αφρικης Μαδαγασκάρη και Αλγερία επιβλήθηκαν με το ισχνό 1-0 απέναντι σε Μπουρούντι και Σενεγάλη.

Η Μαδαγασκάρη νίκησε με 1-0 το Μπουρούντι με σκόρερ τον Ιλαιμαχαρίτρα στο 76ο λεπτό. Η Μαδαγασκάρη ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος αλλά δεν ευτύχησε να σκοράρει. Αντιθέτως στο δεύτερο μέρος ανήκε στο Μπουρούντι αλλά η Μαδαγασκάρη με αντεπίθεση στο 76′ πήρε την νίκη.

Η Αλγερία ξεπέρασε δύσκολα το εμπόδιο της Σενεγάλης με 1-0. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Μπελαϊλί στο 49ο λεπτό και την ανέβασε στην κορυφή της βαθμολογίας.