Νίκες για Μαρόκο και Ακτή Ελεφαντοστού

Την πρόκριση στην επόμενη φάση εξασφάλισαν το Μαρόκο με 3Χ3 νίκες και πήρε την πρώτη θέση και η Ακτή Ελεφαντοστού ως δεύτερη.

Ναμίμπια – Ακτή Ελεφαντοστού 1-4

Η Ακτή Ελεφαντοστού επικράτησε με 4-1 της Ναμίμπια και πέτυχε την δεύτερη νίκη της στον τέταρτο όμιλο του Copa Africa.

Ο Γκραντέλ άνοιξε το σκορ στο 39’ ενώ στο 58’ ο Ντι διπλασίασε τα τέρματα για την Ακτή Ελεφαντοστού. Η Νάμπια κατάφερε να μειώσει στο 71’ με τον Καναντούκα ωστόσο οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν περιθώρια και μέσα σε πέντε λεπτά στο 84’ και στο 89’ ο Ζαχά και ο Κορνέ αντίστοιχα διαμόρφωσαν το τελικό 1-4.

Μαρόκο- Ν. Αφρική 1-0

Στο άλλο ματς του ίδιου ομίλου το Μαρόκο πέρασε νικηφόρα από την Ν. Αφρική με 1-0.

Σκόρερ του μοναδικού τέρματος ήταν ο Μπουσουφά στο 90’.

Με το σημερινό αποτέλεσμα έφτασε τις τρεις νίκες και τους 9 βαθμούς, ενώ βρίσκεται ήδη στην επόμενη φάση.