Νίκη με ανατροπή για τη Βέρντερ Βρέμης

Με ανατροπή στο δεύτερο μέρος η Βέρντερ Βρέμης νίκησε την Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Στο Βέζερσταντιον της Βρέμης, η Βέρντερ έκανε την ανατροπή κόντρα στη Φρανκφούρτη και νίκησε με 2-1 στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής ημέρας της Μπουντεσλίγκα.

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης πήρε κεφάλι στο σκορ στο 9ο λεπτό. Ο Κόστιτς έβγαλε την σέντρα στην περιοχή, εκεί ο Σίλβα πήδηξε ψηλότερα από τους αμυντικούς και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η Βέρντερ Βρέμης βρήκε απάντηση αμέσως μετά την ανάπαυλα και στο 47ο λεπτό με τον Γκεμπρεσελασιέ να εκμεταλλεύεται την κάθετη πάσα του Σάρτζεντ, να βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ και να νικάει τον τερματοφύλακα για την ισοφάριση.

Την ανατροπή ολοκλήρωσε ο Σάρτζεντ στο 62ο λεπτό. Ο Γερμανός επιθετικός αυτή τη φορά ήταν ο ίδιος αποδέκτης μίας πασάς που τρύπησε την άμυνα και με υποδειγματικό τελείωμα νίκησε τον Τραπ για το τελικό 2-1.

Βέρντερ Βρέμης: Παβλένκα, Βελίκοβιτς, Τοπράκ, Φριντλ, Γκέμπρε-Σιλασιέ, Έγκεσταϊν, Μόχβαλντ (90+5′ Γκρος), Σμιντ (79′ Μπιτενκούρτ), Άγκου, Σάρτζεντ (79′ Φούλγκρουγκ), Ράσιτσα (86′ Εμπόμ)

Φρανκφούρτη: Τραπ, Τούτα, Χασέμπε, Χιντερέγκερ, Ντουρμ (65′ Μπάρκοκ), Σο, Ρόντε (65′ Χρούστιτς), Κόστιτς, Καμάντα (65′ Γιόβιτς), Γιουνές, Αντρέ Σίλβα