Νίκη από ημίχρονο για την Ρεαλ

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε την Εϊμπάρ με 3-1 ενόψει της 28ης αγωνιστικής του Ισπανικού πρωταθλήματος.

Τα τρία τέρματα της Ρεάλ μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο ενώ η Εϊμπάρ σημείωσε το γκολ της τιμής στα μέσα του δεύτερου μέρους.

Αρχικά, ο Κροος με ασύλληπτο σουτ στο 4′ άνοιξε τον χορό των τερμάτων για την Βασίλισσα.

Το δεύτερο τέρμα της Ρεάλ ήρθε στο 30′ λεπτό από τον Σέρχιο Ράμος ύστερα από ασίστ του Αζάρ.

Το εκπληκτικό ημίχρονο των Γκαλάκτικος στο 37′ με την επιμονή του Μαρσέλο και με ωραίο του σουτ.

Το μοναδικό που κατάφερε η Εϊμπαρ ήταν να μειώσει σε 3-1 με τον Μπίγκας στο 60′.

Οι συνθέσεις:

Ρεάλ Μαδρίτης: Κουρτουά, Ράμος (Μιλιτάο 61′), Μαρσέλο, Βαράν, Καρβαχάλ (Μεντί 46′), Κασεμίρο, Μόντριτς (Βαλβέρδε 84′), Κρόος, Αζάρ (Βινίσιους 61′), Μπενζεμά, Ροντρίγκο (Μπέιλ 61′)

Εϊμπάρ: Ντιμίτροβιτς, Ολιβέιρα, Κορέα, Αρβίλα (Μπούργκος 84′), Ράφα (Μπίγκας 58′), Αλβάρες, Εσποσίτο, Χριστόφορο, Ντε Μπλάσις (Ινούι 78′), Ορεγιάνα (Λεόν 57′), Κίκε (Ενρίχ 59′)