Νίκη για Φροζινόνε-Ισόπαλη η Ίντερ με την Αταλάντα

Νικήτρια αναδείχθηκε η Φροζινόνε κόντρα στην Φιορεντίνα, ενώ και η Ουντινέζε επικράτησε απέναντι στην Έμπολι. Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στη Λάτσιο και τη Σασουόλο, αλλά και στην Ίντερ και την Αταλάντα, στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Serie A.

ΦιορεντίναΦροζινόνε

Μια πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη πήρε η Φροζινόνε απέναντι στην Φιορεντίνα με 1-0.

Η Φιορεντίνα έχει το μυαλό της στο κύπελλο και αυτό το εκμεταλλεύτηκε η Φροζινόνε και κατάφερε να παρει τους τρεις βαθμούς.

Το γκολ που χάρισε στην Φροζινόνε τη νίκη το πέτυχε στο 84’ ο Ντάιελ Τσοφάνι που μπήκε ως αλλαγή στο 68ο λεπτό.

ΟυντινέζεΈμπολι

Με 3-2 πήρε τη νίκη η Ουντινέζε επί της Έμπολι.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 11ο λεπτό με τον Καπούτο, αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Ντε Πάουλ.

Ο Κρούνιτς έκανε στο 24’ έκανε το 2-1 για την Έμπολι, αλλά ο Ντε Πάουλ έφερε το ματς στα ίσα. Στο 44’ ο Μαντραγκόρα σκόραρε και χάρισε στην Ουντινέζε τη νίκη με 3-2.

ΚάλιαριΣΠΑΛ

Η Κάλιαρι επικράτησε κόντρα στη ΣΠΑΛ με 2-1 και πήρε ανάσα στον βαθμολογικό πίνακα.

Μόλις στο 3ο λεπτό οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά στο σκορ με το γκολ του Φαραγκό, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν δεκαπέντε λεπτά αργότερα.

Στο 60’ ο Παβολέτι έστειλε τη μπάλα στα διχτυα και πέτυχε το τελικό 2-1, χαρίζοντας στην ομάδα του τη νίκη.

ΛάτσιοΣασουόλο

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκε η Λάτσιο με τη Σασουόλο, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 2-1.

Ο Ιμόμπιλε με εύστοχο πέναλτι στο 51ο λεπτό άνοιξε το σκορ του αγώνα για τη Λάτσιο. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ολιβέιρα ντα Σίλβα πέτυχε ένα όμορφο γκολ, πετυχαίνοντας το 1-1.

Ο Μπεράρντι στο 89ο λεπτό, μετά την πάσα του Σενσι, σκόραρε η Σασουόλο πέρασε μπροστά στο σκορ με 2-1. Αυτό όμως δεν ήταν αρκετό για να πανηγυρίσουν τη νίκη, καθώς στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λούλιτς σκόραρε, πετυχαίνοντας το τελικό 2-2.

ΊντερΑταλάντα

Στο μηδέν «κόλλησε» η Ίντερ με την Αταλάντα, καθώς το ματς έληξε ισόπαλο με 0-0.

Με 57 βαθμούς η Ίντερ παραμένει στην τρίτη θέση του ιταλικού πρωταθλήματος, ενώ η Αταλάντα βρίσκεται μια θέση πιο κάτω, στην τέταρτη θέση με 52 βαθμούς.