Νίκη για τη Σίτι-Στο τέλος τα κατάφερε η Άστον Βίλα

Νικήτρια αναδείχθηκε η Μάντσεστερ Σίτι, όπως και η Μπόρνμουθ επί της Μπράιτον. Στο τέλος πήρε τη νίκη η Άστον Βίλα κόντρα στη Γουότφορντ, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Premier League.

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Μάντσεστερ Σίτι

Τη νίκη κόντρα στη Σέφιλντ πήρε η Μάντσεστερ Σίτι με 1-0, στο «Μπράμαλ Λέιν».

Η ομάδα του Γκουαρδιόλα έφτασε τους 51 βαθμούς και παραμένει στη δεύτερη θέση, πίσω από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ, ενώ η Σέφιντ είναι 7η με 33 βαθμούς.

Στο 36ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έχασαν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, καθώς ο Ζεσούς αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Ο Αγουέρο στο 73’ όμως, μετά από πάσα του Ντε Μπρούιν, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 0-1, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Μπόρνμουθ-Μπράιτον

Η Μπόρνμουθ επικράτησε επί της Μπράιτον με 3-1.

Παρά τη νίκη της η Μπόρνμουθ παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη, καθώς με 23 βαθμούς βρίσκεται στη 18η θέση. Η Μπράιτον αντίθετα είναι 15η με δυο βαθμούς περισσότερους.

Ο Γουίλσον στο 36ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους και πέντε λεπτά αργότερα ο Γκρος πέτυχε το 2-0 με αυτογκόλ. Ο Γουίλσον στο 74’ ήρθε για να κάνει το 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο τελικό 3-1 στο 81’ με τον Μούι.

Άστον Βίλα-Γουότφορντ

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκε η Άστον Βίλα με τη Γουότφορντ, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 1-1.

Η Άστον Βίλα πήρε μια σημαντική νίκη, καθώς ανέβηκε στη 16η θέση με 25 βαθμούς, ενώ η Γουότφορντ βρίσκεται στην προτελευταία θέση με μόλις 23 βαθμούς.

Στο 38ο λεπτό ο Ντινεϊ σκόραρε και οι φιλοξενούμενοι πέρασαν μπροστά στο σκορ. Ο Λουίζ όμως στο 68’ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-1. Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κονσα ήρθε να… σώσει την ομάδα του, σκοράροντας και γράφοντας το τελικό 2-1 για τους γηπεδούχους.

Κρίσταλ Πάλας-Σαουθάμπτον

Νικήτρια αναδείχθηκε η Σαουθάμπτον κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας με 2-0, στην έδρα της δεύτερης.

Η Σαουθάμπτον έφτασε τους 31 βαθμούς και ανέβηκε στη 9η θέση. Ενώ η Κρίσταλ Πάλας είναι μια θέση πιο κάτω με 30 βαθμούς.

Μόλις στο 22ο λεπτό ο Ρέντμοντ άνοιξε το σκορ του αγώνα για τους φιλοξενούμενους. Το τελικό 0-2 το πέτυχε στο 48’ ο Άρμστρονγκ.

Έβερτον-Νιούκασλ

Την ίδια ώρα και η Έβερτον ήρθε ισόπαλη με τη Νιούκασλ με 2-2.

Η Έβερτον βρίσκεται στην 11η θέση με 30 βαθμούς, ενώ η Νιούκασλ είναι 12η με 30 βαθμούς και αυτή.

Ο Κιν στο 30’ σκόραρε και έκανε το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 54ο λεπτό ο Κάλβερτ-Λιούιν πέτυχε το 2-0. Λίγο πριν τη λήξη, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λεζεν μείωσε σε 2-1 και το επόμενο λεπτό έστειλε ξανά τη μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.