Νικη για την Λάτσιο στο «Μεάτσα»

Για την 29η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος η Ίντερ ηττήθηκε με 0-1 από την Λάτσιο, νίκη που τους οδηγεί πιο κοντά στο Ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Η Ίντερ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης έδειχνε ότι ήθελε να βάλει γκολ, ωστόσο στο 13΄ ο Σαβιτς άνοιξε το σκορ με κεφαλιά έπειτα από την σέντρα του Λουίς Αλμπέρτο .

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεζαν την Λάτσιο η οποία είχε αρκεστεί στην άμυνα. Στην συνέχεια οι Λατσιάλοι στο 55΄παραλίγο να διευρύνουν το δείκτη του σκορ με τον Καισέδο αλλά ο Χαντάνοβιτς ήταν σε ετοιμότητα. Στο 61′ ο Ιμόμπιλε είχε σπουδαία ευκαιρία για το 0-2 όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι.

Για την ομάδα του Σπαλέτι ο Πολιτάνο ήταν αυτός που είχε επιθετικές πρωτοβουλίες χωρίς να απειλήσει τον Στρακόσια. Το 0-1 παρεμεινει μέχρι το τέλος.