Νίκη με ανατροπή για την Ατλέτικο

Η Ατλέτικο Μαδρίτης σε ένα ματς θρίλερ επικράτησε με 3-2 της Έϊμπαρ στο Μετροπολιτάνο για την τρίτη αγωνιστική της La liga.

Η Εϊμπάρ προηγήθηκε με 0-1 στο 7′ όταν σε σέντρα του Ορελλάνα ο Τσάρλς με κεφαλιά σκόραρε.

Στο 14΄οι γηπεδούχοι απείλησαν με σουτ του Ντιέγκο Κόστα που πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-2 με σουτ του Αρμπίλα στο 19′.

Στο 27′ η Ατλέτικο μείωσε σε 1-2 όταν ο Ζοάο Φέλιξ έδωσε στον Ντιέγκο Κόστα με τον Ισπανό να σκοράρει. Ο διαιτητής είδε στο VAR το τέρμα του Ντιέγκο Κόστα αλλά δεν άλλαξε την απόφαση του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα και όταν από πάσα του Λόντι ο Βιτόλο με πλασέ ισοφάρισε την αναμέτρηση.

Στο 79′ οι γηπεδούχοι απείλησαν με σουτ του Ρίκελμε.

Η Ατλέτικο έκανε την πλήρη ανατροπή στο 90+1′ όταν ο Τομάς κυνήγησε μια χαμένη μπαλιά και βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα και σκόραρε για το 3-2 που έμεινε μέχρι το τέλος.