Νίκη με δόση άγχους για την Ντόρτμουντ, εξάρα η Μπάγερν

Με την ελάχιστη διαφορά(1-0) η Μπορούσια Ντόρτμουντ πήρε μία αγχωτική νίκη στην έδρα της απέναντι στην Φράιμπουργκ χάρη σε τέρμα του Σάντσο από το 15ο λεπτό της αναμέτρησης.

Επιβλητική εμφάνιση όπου είχε ως αποτέλεσμα ένα εξευτελιστικό σκορ(0-6) πραγματοποίησε η Μπάγερν Μονάχου μέσα στην Χόφενχαϊμ.

«Χόρεψε» στην βροχή η Μάιντς που επιβλήθηκε της ουραγού Πάντερμπορν με 2-0, στην προσπάθεια της να παραμείνει στην «μεγάλη» κατηγορία και τη νέα σεζόν.

Στην τελευταία μεσημεριανή αναμέτρηση η Γκλάντμπαχ πήρε την νίκη μέσα στην έδρα της Άουγκσμπουργκ και πάτησε πάλι στην τετράδα σε μία αναμέτρηση όπου έβρεξε και βροχή και γκολ(2-3)!