Νίκησε τη Μπάγερν η Άιντραχτ, “δραπέτευσε” η Μάιντς από την έδρα της Γκλάντμπαχ

Η Φρανκφούρτη κατάφερε και λύγισε την πρωτοπόρο Μπάγερν Μονάχου, διπλό σωτηρίας η Μάιντς στη έδρα της Γκλάντμπαχ

Για την 22η αγωνιστική της Bundesliga, η Άιντραχτ νίκησε την Μπάγερν Μονάχου στην Φρανκφούρτη, η Μάιντς κέρδισε εκτός έδρας τη Γκλάντμπαχ και οι Στουτγκάρδη, Ουνιόν επικράτησαν με το ίδιο σκορ των Φράιμπουργκ και Κολωνία αντίστοιχα.

Άιντραχτ Φρανκφούρτης- Μπάγερν Μονάχου 2-1

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης επικράτησε της Μπάγερν Μονάχου με σκορ 2-1 και βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας έχοντας 42 βαθμούς, ενώ οι “Βαυαροί” είναι στην 1η θέση με 49 βαθμούς. Από τους γηπεδούχους, τα γκολ πέτυχαν οι Καμάντα στο 12′ και Γιουνές στο 31′. Για τους φιλοξενούμενους, σκόραρε ο Λεβαντόφσκι στο 53ο λεπτό.

Γκλάντμπαχ- Μάιντς 1-2

Η Μάιντς νίκησε εκτός έδρα τη Γκλάντμπαχ και βρίσκεται στη 17η θέση με 17 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι στη 8η έχοντας μόλις 33 βαθμούς. Το σκορ άνοιξε για τη Μάιντε ο Ονισίβο στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Στιντλ στο 26′ και το τελικό αποτέλεσμα ο Στόγκερ στο 86′.

Κολωνία- Στουτγκάρδη 0-1

Η Στουτγκάρδη κέρδισε με 1-0 στην έδρα της Κολωνίας, χάρις το γκολ του Κάλαϊντζιτς στο 49ο λεπτό της αναμέτρησης και είναι στη 10η θέση έχοντας μαζέψει 29 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι είναι πλέον στη 14η με 21 βαθμούς.

Φράιμπουργκ- Ουνιόν Βερολίνου 0-1

Με το διπλό έφυγε και η Ουνιόν από την έδρα της Φράιμπουργκ επικρατώντας 0-1, με σκόρερ τον Πρόμελ στο 65ο λεπτό του αγώνα και βρίσκεται στην 7η θέση με 33 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι είναι στην 9η θέση έχοντας 31 βαθμούς.