Νικήτρια η “Βασίλισσα” στο Παγκόσμιο Κύπελλο συλλόγων

Στο πλαίσιο του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων η Καμίσα και η Ρεάλ Μαδρίτης ήρθαν αντιμέτωπες, με την Ρεάλ να στρέφεται νικήτρια με 1-3.
Η Ρεάλ είχε σε μεγάλη βραδιά τον Μπέιλ, ο οποίος έκανε χαρά τρικ. Στο πρώτο ημίχρονο,Οι ευκαιρίες ήταν ελάχιστες, αλλά η «Βασίλισσα” βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Μπέιλ στο 44′. Ο Μαρσέλο έκανε εξαιρετική χαμηλή πάσα στον Ουαλό, ο οποίος έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία, για το 0-1.
Στο δεύτερο μέρος, η Ρεάλ μπήκε δυνατά χάνοντας ευκαιρίες και στα δέκα πρώτα λεπτά του ημιχρόνου, σημείωσε δύο ακόμα γκολ. Στο 52′, ο Μπέιλ εκμεταλλεύτηκε το λάθος της αντίπαλης άμυνας, στέλνοντας από κοντινή απόσταση την μπάλα στην εστία. Τρία λεπτά αργότερα (55′), ο ίδιος παίκτης μπαίνει στην περιοχή και σημειώνει το 0-3 με σουτ στην δεξιά πλευρά. Αυτό που κατάφερε η Κασίμα ήταν να μειώσει στο 78′ με τον Ντόι, ο οποίος βρέθηκε στην περιοχή για να κάνει το σουτ στην αριστερή γωνία. Μέχρι την λήξη της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι και το 1-3 έμεινε ως το τέλος.
Κίτρινες: Γιαμαμότο 52′ – Καρβαχάλ 42′
Καμίσα: Κουόν, Γιαμαμότο, Σότζι, Γιούνγκ, Νίσι (Ανζάι 56′),, Άμπε, Σίλβα, Ναγκάκι (Ουτσίνα 46′), Έντο (Λέανδρο 81′) Σεργκίνιο, Ντόι
Ρεάλ Μαδρίτης: Κουρτουά, Καρβαχάλ, Βαράν, Ράμος, Μαρσέλο, Κρόος, Γιούνγκ, Μόντριτς, Λούκας (Όσοι 68′), Μπενζεμά, Μπέιλ (Ασένσιο 60′, Κασεμίρο 74′)