Νικήτρια η Βενεζουέλα

Νικήτρια αναδείχθηκε η Βενεζουέλα κόντρα στη Βολιβία με 3-1, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής των προκριματικών του Κόπα Αμέρικα.

Η Βενεζουέλα προκρίθηκε στους «8» και πέρασε δεύτερη από τον πρώτο όμιλο, ενώ τη νίκη πήρε χάρη στα γκολ των Ματσίς και Μαρτίνες.

Μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ματσίς, έπειτα από πάσα του Ερνάντες, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Ο ίδιος στο 55’ μετά από ασίστ του Ρινκόν σκόραρε ξανά και έγραψε το 2-0 για τη Βενεζουέλα.

Ο Χουστινιάνο μείωσε σε 1-2 για τη Βολιβία στο 82ο λεπτό, αλλά δεν κατάφερε να αλλάξει το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Το τελικό 3-1 για τη Βενεζουελα το πέτυχε ο Μαρτίνες στο 86ο λεπτό.

Κίτρινες: Χουστινιάνο, Κάστρο

Βολιβία: Λάμπε, Μπεχαράνο, Άκιν, Ουσινο, Μ. Μπεχαράνο (72’ Φερνάντες), Χουστινιάνο, Σασουέντο Περέιρα, Λ. Βάκα (34’ Κάστρο), Ρ. Βάκα, Αρανο, Μορένο

Βενεζουέλα: Φαρίνιες, Ερνάντες, Τσανσεγιόρ, Ντελ Πινο, Ροζάλες, Μορένο (78’ Αλβάρες), Σαβαρίνο, Χουάνπι (59’ Σοτέλδο), Ρινκόν, Ματσίς (73’ Μαρτίνες), Ροντόν (86’ Μουρίγιο)