Ήττα ΣΟΚ της Ίντερ από την Κάλιαρι

Νικήτρια αναδείχθηκε η Κάλιαρι κόντρα στην Ίντερ με 2-1, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Serie A.

Με 27 βαθμούς η γηπεδούχος βρίσκεται στην 14η θέση του ιταλικού πρωταθλήματος, ενώ η Ίντερ παραμένει τρίτη με 47 βαθμούς.

Στο 31ο λεπτό του αγώνα ο Κεπιτέλι με κεφάλια, έπειτα από πάσα του Τσιγκαρίνι, άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Εφτά λεπτά αργότερα ο Μαρτίνες με κεφάλια έφερε το ματς στα ίσα.

Στο 43’ ο Παβολέτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, μετά από ασίστ του Σρνα και έγραψε το 2-1, χαρίζοντας στην Κάλιαρι τρεις σημαντικούς βαθμούς.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να κάνουν το 3-1, μετά από χαμένο πέναλτι του Μπαρέλα.

Κίτρινες: Τσιγκαρίνι,Πέντρο, Σκρίνιαρ, Βετσίνο, Μπράζοβιτς, Φαραγκό, Παβολέτι, Κραγκνο

Κάλιαρι: Κραγκνο, Σρνα, Κεπιτέλι, Πισακανε, Πελεγκρίνι, Φαραγκό, Τσιγκαρίνι (70’ Μπράνταριτς), Ιονίτα (86’ Παντοΐν), Μπαρέλα, Παβολέτι, Πέντρο (81’ Ντεσπόντοφ)

Ίντερ: Χαντάνοβιτς, Ντ’ Αμπρόσιο, Ντε Βρι, Σκρίνιαρ, Ασαμόα (Καντρέβα), Βετσίνο (68’ Βαλέρο), Μπρόζοβιτς (87’ Ρανόκια), Πολιτάνο, Ναϊνγκολάν, Πέρισιτς, Μαρτίνες