Ο Σεφέροβιτς εκτέλεσε την Ελβετία

Στην τελευταία αγωνιστική για το Nations League, την μεγαλύτερη εντύπωση προκάλεσε η νίκη της Ελβετίας επί του Βελγίου με 5-2.

Η Αγγλία επιβλήθηκε με 2-1 της Κροατίας στο Γουέμπλει με ανατροπή με τα τέρματα των Λίνγκαρντ(78′) και Κέιν(85′) να απαντούν στο γκολ του Κράμαριτς στο 56ο λεπτό αποτέλεσμα που έδωσε στην Αγγλία στην πρώτη θέση και υποβίβασε την Κροατία.

Το Βέλγιο υπέστη ένα κάζο στην Ελβετία καθώς προηγούνταν με 0-2 των Ελβετών στο 17ο λεπτο με τον Θόγκον Αζάρ να έχει σκοράρει δις και δέχτηκαν στην συνέχεια πέντε τέρματα τα τρία από τον φορ της Μπενφίκα, Σεφέροβιτς(31′, 44′, 84) ένα του Ελβέντι στο 62′ και ο Ροντρίγκες είχε μειώσει αρχικά με γκολ στο 26′ με εκτέλεση πέναλτι.