ΟΦΗ-Λαμία: «Λευκή» ισοπαλία στο Ηράκλειο

ΟΦΗ και Λαμία μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας, καθώς έμειναν στο μηδέν

Η Λαμία ήρθε ισόπαλη 0-0 με τον ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ 1.

Η κρητική ομάδα έχει 8β και είναι στην 8η θέση, ενώ η ομάδα της Φθιώτιδας βρίσκεται στην 11η θέση με 5β.

Ο ρυθμός ήταν πολύ γρήγορος στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Στο πρώτο κιόλας λεπτό ο Αραμπούλι προσπάθησε να απειλήσει τον πρώην συμπαίκτη του Επασί, ο οποίος μπλόκαρε.

Μετά από αυτή την καλή στιγμή ο αγωνιστικός ρυθμός έπεσε, αλλά η Λαμία ήταν πιο απειλητική από τους γηπεδούχους.

Η μεγαλύτερη φάση του αγώνα ήρθε στο 40ο λεπτό με τον Τοράλ σε εξαιρετική θέση έκανε το σουτ, με τον Γκόλεμιτς να βάζει την κόντρα και να διώχνει σε κόρνερ.

Ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά στο β΄ μέρος και στο 46΄ απείλησε με τον Νέιρα, το σουτ του οποίου απόκρουσε δύσκολα ο Γκαραβέλης. Στο 54΄ το σουτ του Λάμπρου δεν βρήκε στόχο, ενώ δύο λεπτά μετά το νέο σουτ του Γκαγέγκος σταμάτησε στα σώματα αμυντικών της Λαμίας.

Η τελευταία φάση στο ματς σημειώθηκε στο 87΄ με τον Επασί να μπλοκάρει εύκολα το απευθείας φάουλ του Τιρόνε. Έτσι οι δυο ομάδες έφυγαν από τον αγωνιστικό χώρο με το 0-0.

Κίτρινες: Πασαλίδης, Μεγιάδο, Φαν Ντάϊνεν, Σελίμοβιτς – Μπεχαράνο, Αντέτζο, Μανούσος, Τιρόνε

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί, Πασαλίδης, Μαρινάκης, Λάμπρου (62΄ Κάμα), Νέιρα (84΄ Φαν Ντάϊνεν), Βούρος, Γκαγέγκος, Τοράλ (75΄ Ναμπί), Μεγιάδο (85΄ Σελίμοβιτς), Καστάϊνιος (62΄ Ντουρμισάι), Μπαλογιάννης

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκαραβέλης, Αντέτζο, Γκόλεμιτς, Σκόνδρας (72΄ Βύντρα), Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο (84΄ Μανουσάκης), Τζανδάρης, Νούνιες (46΄ Τιρόνε), Καραμάνος, Ρόμανιτς (65΄ Μανούσος), Αραμπούλι (84΄ Γκέντσογλου)