Οι λύκοι πέταξαν ψηλά

Η Νιουκάστλ υποδέχτηκε την Γουλβς για την 16η αγωνιστική της Premier League και έχασε με 2-1. Ο αγώνας ήταν άκρως επιθετικός και από τις δύο πλευρές, οπότε δεν αποτέλεσε έκπληξη το γεγονός που σκόραραν και οι δύο ομάδες. Η ομάδα όμως που πήρε την νίκη ήταν η Γουλβς με γκολ στις καθυστερήσεις.

Η Γουλβς άνοιξε το σκορ στο 17′ με το Jota. Ο επιθετικός των “λύκων” νίκησε τον Dubravka με δυνατό σουτ. Η Νιουκάστλ απάντησε με τον Perez στο 23′. Ο Rondon έβγαλε σέντρα και ο Perez με κεφαλιά ισοφάρισε. Στο 57′ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα στον Yedlin. Η Γουλβς εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα στο 90+5′ με τον Doherty να σκοράρει και αυτός με κεφαλιά.

Νιουκάστλ: Dubravka, Yedlin, Fernandez (Manquillo 46′), Lascelles, Clark, Ritchie, Atsu (Kennedy 89′), Diame, Ki, Perez, Rondon (Joselu 87′)

Γουλβς: Patricio, Bennett, Coady, Boly, Doherty, Neves, Saiss (Jimenez 61′), Vinagre, Costa (Moutinho 76′), Jota, Traore (Gibbs-White 61′)