Όλα στο μηδέν για Ντόρτμουντ και Μπαρτσελόνα

Στο Σίγκναλ Ιντούνα Παρκ, Μπορούσια Ντόρτμουντ και Μπαρτσελόνα ήρθαν ισόπαλες δίχως να σημειωθεί κάποιο τέρμα στην αναμέτρηση(0-0).

Οι γηπεδούχοι είχαν εγκλωβίσει τους διαδρόμους προς την εστία τους αναγκάζοντας τους επιθετικούς της Μπαρτσελόνα να μην ακουμπάνε τόσο συχνά μπάλα και να βρίσκονται σε μία κακή βραδιά γενικότερα.

Την μεγαλύτερη ευκαιρία(57′) στον αγώνα την έχασε η Ντόρτμουντ για να ανοίξει το σκορ όταν και ο αρχηγός της Μάρκο Ρόις νικήθηκε από το σημείο του πέναλτι από τον Γερμανό πορτιέρο των Καταλανών, Τερ Στέγκεν.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου η Ίντερ παρολίγο να υποστεί μεγάλο Λάζο από την Σλάβια Πράγας στο Τζουζέπε Μεάτσα. Με γκολ στο 90’+2 του Μπαρέλο όπου και διαμόρφωσε το τελικο 1-1, η Ίντερ διασφάλισε έναν πολύτιμο βαθμό. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί αρχικά με τέρμα του Ολαϊνίκα στο 63ο λεπτό.