Ολιβέιρα: “Δείξαμε την προσωπικότητα μας, μπήκαμε για να νικήσουμε”

Στην θέληση της ΑΕΚ να γυρίσει το παιχνίδι κόντρα στον Ατρόμητο στάθηκε ο MVP του αγώνα, Νέλσον Ολιβέιρα, μετά την νίκη με 3-2 στο ΟΑΚΑ. Ο Πορτογάλος στράικερ αναφέρθηκε και στην μάχη του τίτλου.

Αναλυτικά όλα όσα είπε ο Νέλσον Ολιβέιρα:

Για τα γκολ που πέτυχε και τη νίκη της ΑΕΚ: Είμαι πάντα χαρούμενος όταν σκοράρω. Σήμερα το ήθελα περισσότερο. Θέλαμε η ομάδα να φύγει νικήτρια με κάθε τρόπο. Για να μειώσουμε τη διαφορά. Νιώθαμε αυτήν την υποχρέωση. Είμαι χαρούμενος που σκόραρα, πιο χαρούμενος όμως για τη νίκη της ομάδας.

Για την εικόνα του αγώνα: Ο Ατρόμητος είναι μια καλή ομάδα, νομίζω στο πρώτο μέρος έχουν μόνο την φάση του πέναλτι. Μετά μείνανε πιο πίσω. Εμείς είχαμε το δοκάρι, την ευκαιρία του Λιβάγια. Στην επανάληψη δεν ήμασταν τόσο καλοί αλλά είχαμε σωστή συμπεριφορά. Δείξαμε την προσωπικότητα μας, μπήκαμε για να νικήσουμε.

Που αφιέρωσε το γκολ: Το γκολ το αφιέρωσα στην γυναίκα μου. Της το είχα πει.

Για τα γκολ και αν υπάρχει η τύχη: Την τύχη την ψάχνεις. Στο πρώτο γκολ δεν θα έμπαινε ποτέ η μπάλα αν δεν έκανα αυτήν την κίνηση. Επίσης στο 2-1, δεν θα γινόταν ποτέ το λάθος, αν δεν κυνηγούσα τον αντίπαλο γκολκίπερ. Ως επιθετικός περιμένεις πάντα το λάθος για να σκοράρεις. Δεν υπάρχει όμορφο και άσχημο γκολ.

Για την μάχη του τίτλου: Αυτό που πιστεύω πάντα είναι ότι μέχρι να κριθεί μαθηματικά, πάντα έχεις ελπίδες. Το πιστεύω. Έχουμε δρόμο ακόμα, υπάρχουν και τα πλέι οφ όπου θα παίξουμε με τις καλές ομάδες, δεν έχει τελειώσει κάτι.