Ολυμπιακός: Για τη νίκη και την πρόκριση

Με μόνο στόχο τη νίκη και την πρόκριση, ο Ολυμπιακός κοντράρεται με τη Σλόβαν στη Μπρατισλάβα.

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τη Σλόβαν Μπρατισλάβας στην πρωτεύουσα της Σλοβακίας για τον επαναληπτικό του γ’ προκριματικού του Europa League.

Οι “ερυθρόλευκοι” έχοντας το 1-1 του πρώτου αγώνα στο Φάληρο, θέλουν τη νίκη για να πάρουν εκείνοι την πρόκριση. Ενώ σε περίπτωση οποιασδήποτε ισοπαλίας, ο αγώνας θα οδηγηθεί στην παράταση.

Ο Κάρλος Κορμπεράν, δεν θα έχει στη διάθεσή του τους Σίμε Βρσάλικο, Σωκράτη Παπασταθόπουλο και Γκάρι Ροντρίγκες, ενώ παρόλο που ο Κώστας Μανωλάς συμπεριλήφθηκε στην αποστολή, δεν είναι σίγουρο ότι θα παίξει.

Έτσι, στο αγωνιστικό, ο Ισπανός αναμένεται να ξεκινήσει με τον Βατσλίκ στο τέρμα, τους Άβιλα, Σισέ, Μπα, Ρέαμπτσιουκ στην άμυνα, Εμβιλά, Κούντε στον άξονα, Ραντζέλοβιτς, Μασούρας, Ζινκερνάγκελ μεσοεπιθετικά και τον Ελ Αραμπί στην επίθεση.