Ολυμπιακός: Στη Θεσσαλονίκη για την πρόκριση

Με στόχο την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον Άρη στη Θεσσαλονίκη.

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον Άρη στο “Κλεάνθης Βικελίδης” (25/1, 19.30) για τον επαναληπτικό προημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, στοχεύοντας στην πρόκριση στα ημιτελικά.

Οι “ερυθρόλευκοι” στον πρώτο αγώνα στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης” είχε επικρατήσει με 1-0, έχοντας έτσι το προβάδισμα, και θέλουν ένα αποτέλεσμα που θα τους δώσει την πρόκριση.

Για να έρθει αυτή, οι Πειραιώτες θα πρέπει είτε να νικήσουν είτε να φέρουν ισοπαλία (με οποιοδήποτε σκορ), ενώ καθώς πλέον δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, εάν ο Άρης επικρατήσει με ένα γκολ διαφορά, το ματς θα οδηγηθεί στην παράταση.

Ο Μίτσελ δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Ρέαμπτσιουκ που είναι τραυματίας και τον Μαρσέλο που επέστρεψε από άδεια και κρίθηκε ανέτοιμος. Από την άλλη, στην αποστολή συμπεριλήφθηκαν ο νεοαποκτηθείς Ραμόν, αλλά και ο Γιάννης Χρυσόπουλος από τον Ολυμπιακό Β’.

Στο αγωνιστικό, ο Ισπανός αναμένεται να ξεκινήσει με τον Πασχαλάκη στο τέρμα, Ροντινέι, Ντόη, Σισέ, Ανδρούτσος στην άμυνα, Σαμασέκου, Μπουχαλάκης στον άξονα, Μπιέλ, Βαλμπουενά, Μασούρας μεσοεπιθετικά και Ελ Αραμπί στην κορυφή.

Αναλυτικά η αποστολή: Ανδρούτσος, Μπακαμπού, Μπουχαλάκης, Χρυσόπουλος, Σισέ, Ελ Αραμπί, Φορτούνης, Ινμπομ Χουάνγκ, Χάμες Ροντρίγκες, Κρίστινσον, Εμβιλά, Μασούρας, Ντόη, Πασχαλάκης, Μπιέλ, Ραμόν, Ροντινέι, Γκάρι Ροντρίγκες, Σαμασέκου, Παπασταθόπουλος, Τζολάκης, Βαλμπουενά, Βρουσάι.