ΠΑΕ Ολυμπιακός: “Απαιτούμε να μην σφυρίξει ξανά τον Ολυμπιακό κανείς Έλληνας διαιτητής”

Ανακοίνωση της ΠΑΕ Ολυμπιακός για την αποψινή διαιτησία του Βασίλη Φωτιά.

Μεγάλος εκνευρισμός επικρατεί στις τάξεις του Ολυμπιακού από τη διαιτησία του Βασίλη Φωτιά στην ισοπαλία 1-1 με τον Βόλο. Η Πειραϊκή ΠΑΕ εξέδωσε δριμύτατη ανακοίνωση, στην οποία τονίζει πως δεν θα ανεχθεί τέτοιες διαιτησίες εναντίον της.

Κλείνοντας, αναφέρει πως απαιτεί στο εξής να σφυρίζουν τα παιχνίδια του Ολυμπιακού ξένοι διαιτητές.

Η ανακοίνωση:

Όσοι νομίζουν ότι ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ θα συνεχίσει να υπομένει αυτή την αλητεία των Μπαλτάκων, των Γιαννάκηδων και των Φωτιάδων είναι γελασμένοι.

Όσοι νομίζουν ότι θα παρακολουθούμε το θέατρο του εξευτελισμού του ελληνικού ποδοσφαίρου χωρίς αντίδραση, είναι γελασμένοι.

Η αποψινή αλητεία και κακοποίηση του ποδοσφαίρου είναι η τελευταία κατά της ομάδας μας.

Εκτός αν οι διαιτητές ορίζονται για να κάνουν καθυστερήσεις και να κακοποιούν το ποδόσφαιρο, να μετατρέπουν τα φάουλ υπέρ μας σε… κίτρινες κάρτες εναντίον μας, να μη δίνουν καθαρά πέναλτι, όπως έκανε απόψε η επιλογή Μπένετ και Μπαλτάκου.

Απαιτούμε, όσο η σπείρα της ΕΠΟ και τα μέλη της συμμορίας ορίζουν και ελέγχουν τους διαιτητές, να μην σφυρίξει ξανά τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ κανείς Έλληνας διαιτητής.