Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών: Η Ολλανδία υποχρέωσε σε ισοπαλία τις ΗΠΑ (hls)

Ισοπαλία για ΗΠΑ και Ολλανδία σε ένα συναρπαστικό ματς.

ΗΠΑ και Ολλανδία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στην Ουέλινγκτον για τη 2η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου Γυναικών.

Στην… επανάληψη του τελικού του 2019, η Ολλανδία άνοιξε το σκορ στο 17 με σουτ της Ρορντ απέναντι στην τετράκις Παγκόσμια Πρωταθλήτρια.

Ενώ στο 62’, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, η Χόραν με κεφαλιά ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

Έτσι, οι δύο ομάδες έχουν από 4 βαθμούς.

ΗΠΑ (Βλάτκο Αντονόφσκι): Νέχερ, Γκίρμα, Ερτζ, Ντούν, Φοξ, Ντεμέλο (46’ Λαβέλ), Χόραν, Σάλιβαν, Σμιθ, Μόργκαν, Ρόντμαν

Ολλανδία (Άντριες Γιόνκερ): Φαν Ντόμσελαρ, Φαν ντερ Γκραχτ (46’ Νόουβεν), Σπίτσε, Γιάνσεν, Ρορντ (90’+4’ Γιάνσεν), Φαν ντε Ντονκ, Γκρένεν, Πέλοβα (86’ Κασπάρι), Μπρουχτς, Σνέις (71’ Εγκουρόλα), Μάρτενς