Φιλικη ισοπαλία για τον Παναιτωλικό

Ισόπαλο το αποτέλεσμα, σε φιλική αναμέτρηση στο Καρπενήσι ανάμεσα στον Παναιτωλικό και στη Λαμία.

Στο ισόπαλο 1-1 τελείωσε το πρώτο φιλικό του Παναιτωλικού με τη Λαμία.

Τα καναρίνια παρουσίασαν θετική εικόνα στο πρώτο μέρος, κυρίως από το 28′ και μετά. Οι Αγρινιώτες άνοιξαν το σκορ με το όμορφο γκολ του Ντάλσιο στο 37′. Καλές ευκαιρίες είχε ο Ματσόλα, με την φάση του 41′ να ξεχωρίζει.

Στην επανάληψη η Λαμία μπήκε πιο βελτιωμένη. Στο 51′ οι τυπικά γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια από το αυτογκόλ του Ντουάρτε.

Στη συνέχεια οι Λαμιώτες είχαν την κατοχή μπάλας, χωρίς να κάνει την ζημιά παρόλο που είχε καλές στιγμές. Ο Χάβος έδωσε αρκετό χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές οπως Καλαντζης και Σκιάδας.

Όσο η ώρα περνούσε ο ρυθμός έπεφτε και το 1-1 παρέμεινε μεχρι το τέλος. Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, Μεντόζα και Μπεχαράνο πιάστηκαν στα χερια με τους ψυχραιμοτερους να παρεμβαίνουν.