Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα: Τον νωχελικό εαυτό στην επανάληψη πλήρωσε ο Παναιτωλικός

Φιλική ήττα για τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο με 0-1 από τον ΠΑΣ Γιάννινα

Ο Παναιτωλικός ηττήθηκε με 0-1 από τον ΠΑΣ Γιάννενα στο πρώτο φιλικό αγώνα στο Αγρίνιο.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Αγρινιώτες ήταν καλύτεροι , καθώς πίεζαν για το γκολ.

Στο 3′ η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου έκανε αισθητή την παρουσία της από την ατομική ενέργεια του Μπελεβώνη.

Στο 6ο λεπτό ο ΠΑΣ Γιάννενα απάντησε με το σουτ του Ροσερο. Στο 10 ‘ Ντιαζ σούταρε με τον Πριόρ να μπλοκάρει. Όσο περνούσαν τα λεπτά και οι δύο ομάδες είχαν ρυθμό ωστόσο τα λάθη ήταν αρκετά.

Στο 25′ ο Ντουάρτε σούταρε αλλά ο τερματοφύλακας ήταν σε ετοιμότητα.

Στο 37′ η κεφαλιά του Καρέλη ήταν άτυχη. Προς το φινάλε του ημιχρόνου η εκτέλεση φάουλ του Φλόρες δεν μπόρεσε να παραβιάσει την εστία των φιλοξενούμενων.

Στην επανάληψη ο Παναιτωλικός ήταν αρκετά νωχελικός ενώ ο πας ήταν αρκετά βελτιωμένος.

Καθώς έχασε τεράστια διπλή ευκαιρία με τον Μορέιρα.

Λίγο αργότερα ο Σόρια απείλησε αλλά ο Κορνέλιους έβγαλε την μπάλα άουτ. Ο ΠΑΣ Γιάννενα που ήταν πιο πιεστικός και πιο καλός στον αγωνιστικό χώρο κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 54’ με δράστη τον Κόντε. Προς το τέλος του αγώνα ο Παναιτωλικός απείλησε στο 76 και στο 79 με τα σουτ τον Μπελεβώνη και Χατζηθεοδωρίδη.

Το 0-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα με τον Παναιτωλικό να πληρώνει το κακό ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης.