Ατρόμητος: Συνέχισε τις νίκες, επικρατώντας της Φίτεσε

Ο Ατρόμητος νίκησε τη Φίτεσε στο προτελευταίο του φιλικό τεστ στην Ολλανδία

Ο Ατρόμητος επικράτησε με 1-2 της Φίτεσε σε φιλικό προετοιμασίας στην Ολλανδία. Το τελευταίο φιλικό των Περιστεριωτών είναι την ερχόμενη Δευτέρα κόντρα στην Αλ Τααβόν.

Στο 10’ ο Κλωναρίδης άνοιξε το σκορ μετά την ασίστ του Μουνίθ και τέσσερα λεπτά μετά ο Τζαβίδας έγραψε το 0-2, ύστερα από πάσα του Χατζηισαΐα. H ομάδα του Κόλμαν είχε φάσεις στο πρώτο ημίχρονο και για ένα τρίτο τέρμα.

Στην επανάληψη, πιο έτοιμη η Φίτεσε πίεσε την ομάδα του Περιστερίου. Στο 80’ μείωσε με κεφαλιά του Φέρο σε 1-2 και μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι στην αναμέτρηση, με τους Περιστεριώτες να παίρνουν τη νίκη.

Η σύνθεση του Ατρομήτου: Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Σουάρεθ (62΄ Στρούγγης), Χατζηισαΐας (67΄ Μαυρομμάτης), Αθανασίου, Κουέν (87΄ Μουντές), Έρλινγκμαρκ (72΄ Οικονομίδης), Χαρίσης (8΄ Μουνίθ), Κλωναρίδης (77΄ Δαλαμήτρας), Τζαβίδας (67΄ Κωτσόπουλος), Ρομπάιγ (46΄ Τζοβάρας).