Παρί Σεν Ζερμέν-Μπαρτσελόνα: Σπουδαίο διπλό για τους Καταλανούς

Το προβάδισμα και τη νίκη πήραν οι “Μπλαουγκράνα” κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν

Σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι, η Μπαρτσελόνα απέδρασε με 2-3 από το Παρίσι κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν και έχει το πάνω χέρι στην υπόθεση πρόκριση.

Οι Καταλανοί πήραν κεφάλι στο σκορ σε αντεπίθεση στο 37ο λεπτό με το πλασέ του Ραφίνια.

Η απάντηση της Παρί ήρθε με την έναρξη του δευτέρου μέρους με το υπέροχο σουτ του Ντεμπελέ στο 48′.

Τρία λεπτά αργότερα, οι Παριζιάνοι έκαναν την ανατροπή με τον Βιτίνια. Οι Γάλλοι βγήκαν υποδειγματικά σε αντεπίθεση, ο Βιτίνια βρέθηκε απέναντι στον Τερ Στέγκεν και τον πλάσαρε ιδανικά.

Ο εκπληκτικός σήμερα Ραφίνια στο 62′ πήρε την μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Πέδρι και με σουτ στην κίνηση νίκησε τον Ντοναρούμα.

Το τελικό 2-3 έγραψε ο Κρίστενσεν με καρφωτή κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής στο 77ο λεπτό μετά την εκτέλεση κόρνερ του Γκουντογκάν.

Παρί ΣΖ: Ντοναρούμα, Μέντες, Μαρκίνιος, Μπεράλδο, Ερναντέζ, Βιτίνια, Ρουίθ (86′ Ράμος), Κανγκ-Ιν (61′ Ζαΐρ-Εμερί), Ασένσιο (46′ Μπαρκολά), Εμπαπέ, Ντεμπελέ

Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν, Κουντέ, Κουμπαρσί, Αραούχο, Κανσέλο, Ντε Γιονγκ (75′ Κρίστενσεν), Γκιντογκάν (86′ Φερμίν), Ρομπέρτο (61′ Πέδρι), Γιαμάλ (61′ Φέλιξ), Λεβαντόφσκι, Ραφίνια (76′ Τόρες)