“Παρθενική” νίκη της Μπανταλόνα στο πρωτάθλημα

Η Μπανταλόνα του Νίκου Ζήση έκανε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της ACB με 78-76 επί της Εστουδιάντες.

Η Μπανταλόνα πήρε το πρώτο της “ροζ φύλλο” στο ισπανικό πρωτάθλημα κόντρα στην Εστουδιάντες, ανατρέπωντας την διψήφια διαφορά της δεύτερης περιόδου.

Ο  Νίκος Ζήσης είχε 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 λάθη σε 23 λεπτά αγώνα.

Ο Κλέμεν Πρέπελιτς ήταν ο κορυφαίος της αναμετρησης έχοντας 24 πόντους με πολύ καλα ποσοστά (3/5 2π., 4/5 3π., 6/6 βολές).

Για τους φιλοξενούμενους ο Βίκτορ Αρτεάγκα με 18 και ο Κενέ Κάτζι με 19 πόντους ήταν σε καλή μέρα.