“Πάρτι” για Ντιναμό Ζάγκρεμπ και Μάντσεστερ Σίτι

Για τον 3ο όμιλου του Τσάμπιονς λιγκ, εύκολες νίκες πέτυχαν οι Ντιναμό Ζάγκρεμπ και η Μάντσεστερ Σίτι επί των Αταλάντα και Σαχτάρ Ντόνετσκ, αντίστοιχα.

Ντιναμό Ζάγκρεμπ- Αταλάντα 4-0

Μεγάλη νίκη στη Κροατία πέτυχε η Ντιναμό Ζάγρεμπ, επικρατώντας με 4-0 της Αταλάντα. Πρωταγωνιστής ο Ορσιτς που πέτυχε χατ τρικ.

Στο 10ο λεπτό με τον πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ, Μάριν Λέοβατς άνοιξαν το σκορ οι γηπεδούχοι. Έχοντας την ψυχολογία και τον ρυθμό, οι Κροάτες πέτυχαν το 2-0 στο 31ο λεπτό με τον Ορσιτς.

Πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο, συγκεκριμένα στο 41ο λεπτό η Ντιναμό Ζάγκρεμπ έκανε το 3-0, με το δεύτερο τέρμα του Όρσιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο κατέβασαν ρυθμούς οι γηπεδούχοι, αλλά κατάφεραν να πετύχουν και τέταρτο τέρμα με τον Όρσιτς, ο οποίος σημείωσε χατ τρικ και διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Σαχτάρ Ντόνετσκ- Μάντσεστερ Σίτι 0-3

Εύκολο βράδυ είχε η Σίτι που κέρδισε στην Ουκρανία με 0-3 την Σαχτάρ Ντόνετσκ.

Στο 24ο λεπτό ο Μαχρέζ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα, ενώ στο 38ο λεπτό ο Γκουντογκάν ουσιαστικά κλείδωσε τη νίκη, κάνοντας το 2-0. Το τελικό 3-0 πέτυχε ο Γκάμπριελ Ζεζούς στο 77′, δίνοντας ένα εύκολο τρίποντο στην αγγλική ομάδα.