Έκανε το καθήκον της η Μπάγερν

Η Μπάγερν Μονάχου κέρδισε με 3-0 τον Ερυθρό Αστέρα στο Allianz Arena, για την πρώτη αγωνιστική του 2ου ομίλου. Σκόρερ οι Κομάν, Λεβαντόφσκι και Μίλερ.

Στον όμιλο του Ολυμπιακού, οι Βαυαροί πέτυχαν τη νίκη και ξεκίνησαν με το δεξί την διοργάνωση, παράλληλα βρίσκονται και μόνοι πρώτοι στην βαθμολογία του ομίλου.

Η ομάδα του Κόβατς άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό, μετά από υπέροχη σέντρα του Πέρισιτς από τα αριστερά, ο Κομάν πήρε την κεφαλιά, σημειώνοντας το 1-0.

Οι γηπεδούχοι δεν σταμάτησαν να πιέζουν και για άλλα τέρματα, με τους Σέρβους να είναι κυρίως σε παθητικό ρόλο. Η Μπάγερν είχε και τρία δοκάρια στην επανάληψη, μετά από προσπάθειες των Τολισό, Πέρισιτς και Κίμιχ.

Στο 80 λεπτό μετά από λάθος από την άμυνα του Ερυθρού Αστέρα, ο Λεβαντόφσκι δεν το συγχώρεσε κάνοντας το 2-0. Στο 91′ ο Μίλερ μετά από ασίστ του Τιάγκο, διαμόρφωσε το τελικό 3-0.