ΠΑΣ Γιάννινα- Παναιτωλικός: Νίκη στους Ζωσιμάδες για τα “καναρίνια”

Φιλική επικράτηση του Παναιτωλικού στους Ζωσιμάδες επί του ΠΑΣ Γιάννινα

Ο Παναιτωλικός επικράτησε με 2-3 του ΠΑΣ Γιάννινα στο γήπεδο των Ζωσιμάδων, σε φιλικό προετοιμασίας.

Οι φιλοξενούμενοι του Γιάννη Αναστασίου έφτασαν στη νίκη με γκολ των Βργκοτς (19΄), Ντίαζ (41΄), Μάλη (72΄) ενώ για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Παντελάκης (62΄), Λώλης (79΄).

Στο 24ο λεπτό τραυματίστηκε ο Περέιρα του Παναιτωλικού και διακομίστηκε άμεσα στο νοσοκομείο, με πιθανή εξάρθρωση ωμοπλάτης.

ΠΑΣ Γιάννινα (Μεταξάς): Λοντίγκιν, Σάλιακας (80΄ Καραγιάννης), Κάργας, Εραμούσπε (59΄ Εραμούσπε), Πίρσμαν (76΄ Οικονομόπουλος), Γκαρντάφσκι (59΄ Τριάδης), Καραχάλιος, Ντομίνγκες, Μορέιρα (59΄ Μπρένερ), Περέα, Κόντε (72΄ Λώλης)

ΠΑναιτωλικός (Αναστασίου): Ροντρίγκες (46΄ Μελισσάς), Γιουι, Βργκοτς, Μάλης (74΄ Κορνέλιους), Περέιρα (24΄λ.τρ. Χουχούμης), Ντίαζ, Τσιγγάρας, Βαρόνε (46΄ Βαρονε), Μόρσεϊ (59΄ Ντουάρτε), Μεντόζα, Καρέλης (83΄ Μπελεβώνης)