Πέδρο Μαρτίνς: “Πιο σημαντικό είναι να κερδίζεις από το να παίζεις καλά”

Οι δηλώσεις του Πέδρο Μαρτίνς μετά τη νίκη του Ολυμπιακού επί της Λαμίας.

Ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 τη Λαμία, με τον Πέδρο Μαρτίνς να τονίζει ότι η ομάδα του πλήρωσε την κούρασή της στο δεύτερο ημίχρονο για την εικόνα που είχε.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Πέδρο Μαρτίνς:

«Η Λαμία είναι ποιοτική ομάδα, που δυσκολεύει όλους τους αντιπάλους. Το είδαμε και στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ. Πάντα μας δυσκολεύει και αξίζει περισσότερα από τους βαθμούς που έχει μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα. Στο β’ ημίχρονο είχαμε πρόβλημα φυσικής κατάστασης. Οφείλεται και στην προσπάθεια του πρώτου ημιχρόνου, όπου είχαμε μεγάλη ένταση και δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες. Αν βάζαμε το δεύτερο γκολ, ίσως να μην φαίνονταν τα προβλήματα που είδαμε στην επανάληψη. Θα παίζαμε πιο απελευθερωμένοι.

Θέλουμε το παιχνίδι της Τετάρτης με τον Λεβαδειακό να είναι καλύτερο από το σημερινό δεύτερο ημίχρονο. Θα γίνουν αλλαγές, καθώς αρκετοί παίκτες, όπως οι Σισέ, Εμβιλά, Γιουσέφ, Μασούρας, Όλεγκ είναι κουρασμένοι.

Οι περισσότερες ομάδες παίζουν κλειστά. Πολλές φορές όταν έχουμε ευκαιρίες, δεν σκοράρουμε, αλλά το πιο σημαντικό είναι να κερδίζεις από το να παίζεις καλά».