Πεντάρα ο Παναθηναϊκός

Με πέντε τέρματα φιλοδώρησε ο Παναθηναϊκός τον ΠΑΣ Λέσβου

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε ευρεία νίκη με 5-0 εντός έδρας κόντρα στον ΠΑΣ Λέσβου και συνεχίζει αήττητος στο δρόμο της ανόδου στην Β Εθνική γυναικών.

Οι “πράσινες” ήταν από την αρχή συγκεντρωμένες, μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκαν νωρίς με 1-0, ενώ διπλασίασαν τέρματα τους λίγο πριν το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα ο ρυθμός δεν έπεσε με τις γηπεδούχες να μην σταματούν και να σκοράρουν άλλες 3 φορές με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 5-0.

Σκόρερ για την ομάδα του  Γιάννη Χαραλαμπίδη ήταν οι Νταρζάνου που πέτυχε δύο τέρματα, η Σιαφαρίκα, η Γρηγοροπούλου και η Χριστοφορίδη.

Οι «πράσινες» του Γιάννη Χαραλαμπίδη είχαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα από την αρχή ως το τέλος του ματς και επιβεβαίωσαν τον τίτλο του φαβορί.

Ο κόουτς Γιάννης Χαραλαμπίδης ζήτησε από τις παίκτριες του να μπουν από την αρχή δυνατά και να μην αφήσουν περιθώρια στον αντίπαλο και αυτό φάνηκε και μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Το σκορ άνοιξε η Νταρζάνου στο 15  ενώ λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ημιχρόνου η Σιαφαρίκα έκανε το 2-0. Η Χριστοφορίδη ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0 στο 56΄ , στο 86΄ η Γρηγροπούλου έκανε το 4-0 με πέναλτι και το τελικό 5-0 διαμόρφωσε η Νταρζάνου στο 90΄.

Παναθηναϊκός (Χαραλαμπίδης): Θεοδωρακοπούλου, Γρηγοροπούλου, Δέλιου (46΄ Σουλάκου), Βιτούλα, Αναστασίου (70΄ Παπαμήτρου), Λαζανά (70΄ Μανέτα), Δημητρίου, Νταρζάνου, Σιαφαρίκα, Τζάνη (46΄ Λόγου), Καμαριανού (46΄ Χριστοφορίδη)