Πέρασε από την Βερόνα η Σασουόλο

Η Σασουόλο επικράτησε της Βερόνα με 1-0 στο «Μ. Α. Μπεντεγκόντι» στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστής της Serie A.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν από το πρώτο κιόλας ημίχρονο την κατοχή ψάχνοντας το γκολ, το οποίο πέτυχε ο Τζούρισιτς με την έναρξη του δευτέρου μέρους (50′).  Ο μέσος της Σασουόλο πήρε την μπάλα στην περιοχή και με δύσκολο σουτ κέρδισε τον τερματοφύλακα και έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι για το 0-1.

Αν και η Βερόνα προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο να βρει το γκολ της ισοφάρισης δεν τα κατάφερε, παραμένοντας στην 15η θέση με 9 βαθμούς, ενώ η Σασουόλο έφτασε και αυτή πλέον του 9 βαθμούς.

Βερόνα: Σιλβέστρι, Ραχμάνι, Κουμπούλα(82’ Στεπίνσκι), Γκιουντέρ(55’ Νταβίντοβιυς), Φαραόνι, Αμραμπάτ, Πεσίνα, Λάζοβιτς, Ζακάγκνι, Βέρε(73’ Σαλτσέντο), Ντι Καρμίν

Σασουολο: Κονσίλι, Πελούζο, Μάρλον, Ρομάνια, Τολιάν, Τζούρισιτς(62’ Ομπιάνγκ), Μανιανέλι, Ντάνκαν, Μπογκά(83’ Καπούτο), Ντρφρέλ(79’ Μουλντουρ), Μπεράρντι