Πέρασε από Τρίπολη ο Παναιτωλικός στην πρόβα τζενεράλε

Στην πρόβα τζενεράλε ο Αστέρας Τρίπολης ηττήθηκε στην Τρίπολη από τον Παναιτωλικό με 0-2.

Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας δίχως όμως να είναι αυτοί οι κυρίαρχοι μες τον αγωνιστικό χώρο. Οι παίκτες του Παναιτωλικού ήταν πιο ουσιαστικοί στον τρόπο ανάπτυξης του παιχνιδιού τους μετουσιώνοντας τις ευκαιρίες τους σε γκολ.

Στο 57ο λεπτό ο Αντζουλάς έχασε το μαρκάρισμα με τον Λουσέρο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Έξι λεπτά αργότερα (63′) ο Μπαΐροβιτς με κοντινό πλασέ νίκησε τον Παπαδόπουλο διαμορφώνοντας έτσι το τελικό σκορ(0-2).

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αστέρας Τρίπολης: Μιχαήλ (46′ Παπαδόπουλος), Βλάχος, Ανχελ (46′ Κυριακόπουλος), Αντζουλάς (67′ Δουβίκας), Πασαλίδης (46′ Σουάρες), Μπελόκ (46′ Μπόρχα Φερνάντεθ), Βαλιέντε, Κώτσιρας, Καπίγια, Μαρκ Φερνάντεθ, Κρέσπι (46′ Μπαράλες).

Παναιτωλικός Κνετ, Γιοβάνοβιτς (89′ Ταχάρ), Λιάβας, Μπαϊροβιτς (66′ Μοράρ), Ντάλτσιο, Ντίαζ, Λουσέρο (80′ Τσιγγάρας), Σανιά, Φυτόπουλος (60′ Μιμίτο), Ρομάν (76′ Ντουάρτε), Μαλής.