Πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος η Σίτι

Αν και είχε πολλές αλλαγές η Σίτι πήρε την νίκη από την Κρίσταλ Πάλας.

Για την 34η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, η Κρίσταλ Παλας γνώρισε την ήττα από τη Μάντσεστερ Σίτι με 0-2 Σέλχαστ Παρκ.

Στο πρώτο μέρος και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, αλλά η Σίτι είχε την κυριαρχία της μπάλας και έφτανε μέχρι την περιοχή, χωρίς όμως να είναι αποτελεσματική και να τα χαλάει συνήθως στην τελική πάσα. Το 0-0 συνόδεψε τις ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αρκετά δυναμικά πετυχαίνοντας δυο γρήγορα στο 57’ και 59’ δράστες τους Αγκουέρο και  Τόρες. Με από τα γκολ η Κρίσταλ Πάλας δεν μπορούσε να γίνει ιδιαίτερα επικίνδυνη, με την Σίτι να ρίχνει το ρυθμό του αγώνα και το 0-2 και παραμένει μέχρι το τέλος.