Πήραν τους τρεις βαθμούς οι ομάδες της Ρώμης

Για την 6η αγωνιστική της SerieA, η Ρόμα πήρε την νίκη με 0-1 στην έδρα της Λέτσε, νικη σημείωσε και η Λάτσιο με 4-0 επί της Τζένοα. Η Ουντινέζε έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την Μπολόνια.

Λέτσε – Ρόμα 0-1

Οι Ρωμαίοι πήραν από νωρίς τα ηνία του ματς και έκαναν αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Ωστόσο με το 0-0 πήγαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη η ομάδα του Φονσέκα μπήκε δυναμικά και άνοιξε το σκορ με τον Τζέκο στο 56’ έπειτα από σέντρα του  Μχιταριάν. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απαντήσουν, αλλά η Ρόμα τους είχε εγκλωβίσει, μάλιστα στο 80’ παραλίγο να διευρύνουν το σκορ με το πέναλτι του Κολάροφ όμως το απέκρουσε ο  Γκάμπριελ .

Λάτσιο – Τζένοα 4-0

Οι Λατσιάλοι δεν άφησαν τους φιλοξενούμενους να κάνουν το παιχνίδι τους με αποτέλεσμα να τους αποδιοργανώσουν, και να έχουν την πλήρη κατοχή της μπάλας.

Στο 7’ Μιλίνκοβιτς-Σάβιτ έκανε το 1-0 , ο Ράντου στο 40’ έκανε το 2-0 με κεαραυνό. Το 3-0 το σημείωσε ο Καϊσέδο στο 59’ . Το τελικό 4-0 το πέτυχε ο Ιμόμπιλε στο 78’.

Ουντινέζε – Μπολόνια 1-0

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε η Ουντινέζε επί της Μπολόνια με 1-0 στο Φρίουλι. Οι παίκτες του Τούντορ υποχρέωσαν τους ροσομπλού στην πρώτη τους ήττα εκτός έδρας. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το πέτυχε ο Οκάκα στο 27’.

Το σύνολο του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς ολοκλήρωσε τον αγώνα με  10 παίκτες, καθώς ο Σοριάνο αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις.