«Πλήγωσε» την Παρί Σεν Ζερμέν η Ντιζόν

Τεράστια νίκη πήρε η Ντιζόν κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν, αφού έκανε την ανατροπή και νίκησε με 2-1, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Παρά την ήττα της η Παρί παραμένει στην κορυφή του γαλλικού πρωταθλήματος με 27 βαθμούς, με τη Ναντ να ακολουθεί με 19 βαθμούς. Αντίθετα, η Ντιζόν που πέτυχε μια πολύ σημαντική νίκη, παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη, αφού με 12 βαθμούς είναι στη 18η θέση.

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε μόλις στο 19ο λεπτό ο Εμπαπέ, μετά από πάσα του Ντι Μαρία.

Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου όμως ο Χουιαρ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έφερε το ματς στα ίσα. Ο Κάντις στο 47’ σκόραρε και πέτυχε την ανατροπή, χαρίζοντας στην ομάδα του τη νίκη με 2-1.

Κίτρινες: Ντονγκ, Κάντις, Κιμπεμπέ, Μεντίλ, Ντράξλερ

Ντιζόν: Γκομίς, Σαφίκ (33′ Μπεντίλ) , Κουλιμπαλί (29′ Αμαλφιτάνο) , Εκουέλε, Νγκοντά, Μπαλντέ (Μαβιντίντι), Λαουτάο, Ιμπραΐμ Ντονγκ, Χουιαρ, Ταβάρες, Κάντις

Παρί Σεν Ζερμέν: Νάβας, Νταγκμπά, Μαρκίνιος, Κιμπεμπέ, Ντιαλό (81’ Ντράξλερ), Γκεγέ, Παρέντες (72’ Καβάνι), Μπερνάτ (64’ Κουρζουά), Ντι Μαρία, Ικάρντι Μπαπέ