Ποδόσφαιρο Γυναικών: Εντυπωσιακό γκολ της Τατιάνας Γεωργίου με την Τσεζένα (vid)

Εκπληκτικό γκολ από την Τατιάνα Γεωργίου με τη φανέλα της Τσεζένα.

Ένα εντυπωσιακό γκολ πέτυχε η Τατιάνα Γεωργίου για την ομάδα της Τσεζένα.

Η ομάδα της αντιμετώπιζε την Ποντεντέρα στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Σέριε Β Γυναικών.

Στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ το σκορ ήταν στο 1-1, ύστερα από διώξιμο των αμυντικών, η Ελληνίδα αμυντικός έκανε ένα άπιαστο σουτ στην κίνηση από το όριο της μεγάλης περιοχής, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-1 για την ομάδα της. Παράλληλα, είναι το πρώτο τέρμα της με τη φανέλα της Τσεζένα.

Ο αγώνας τελείωσε με 4-1 υπέρ της Τσεζένα.

Η Τσεζένα μοιράζεται τη δεύτερη θέση της Σέριε Β με 30 βαθμούς, μαζί με την Ταβανιάκο (της Σοφίας Κόγγουλη) και τη Ριοτσέζε Κόμο, ενώ πρωτοπόρος με 33 είναι η Πομιλιάνο (της Χριστιάννας Κιάμου).