Ποδόσφαιρο Γυναικών: Νέα φιλική ήττα της Εθνικής Κορασίδων από την Πολωνία

Ήττα με 0-2 από την Πολωνία για την Εθνική Κορασίδων στο δεύτερο μεταξύ τους φιλικό παιχνίδι.

Με δύο γκολ που δέχθηκε στο β΄ ημίχρονο, η Εθνική Κορασίδων ηττήθηκε 2-0 από την Πολωνία στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι των δύο ομάδων στο Αθλητικό Κέντρο του Αγίου Κοσμά (το ίδιο σκορ με το πρώτο φιλικό στις 19/09), στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος της κατηγορίας.

Ελλάδα (αρχική ενδεκάδα): Γρίβα, Κουκουλάκη, Τζιντζόγλου, Καρυπίδη, Σαργιώτη, Μπέου, Τσαρούχα, Χαλατσογιάννη, Κωστοπούλου, Λαζαράκη, Σιδηροπούλου.
Αγωνίστηκαν επίσης: Στανίνου, Φανουράκη, Κολουσίδου, Ραπάνη, Βενιαμίν, Σαριδάκη, Ζαγκλή, Νταρζανού, Γεωργαλά.