Ποδόσφαιρο Γυναικών: Νίκη της Εθνικής Προ-Κορασίδων επί του Ισραήλ

Νίκη με 3-1 της Εθνικής Ομάδας Προ-Κορασίδων (U16) στο UEFA Development Tournament 2022.

H Εθνική Ομάδα Προ-Κορασίδων (U16), επικράτησε 3-1 του Ισραήλ για την πρώτη αγωνιστική του αναπτυξιακού προγράμματος UEFA Development Tournament 2022, το οποίο διεξάγεται στο Ισραήλ.

Τα γκολ για την Εθνική Ομάδα σημείωσαν η Αργυρώ Φακίνου στο 46ο λεπτό μετά από έξοχα εκδηλωμένη αντεπίθεση, και η Μαρία Φανουράκη που σκόραρε 2 φορές στο δεύτερο ημίχρονο με εξαιρετικές εκτελέσεις φαουλ από μακρινή απόσταση, αρχικά στο 55ο λεπτό και στη συνέχεια στο 84ο. Το Ισραήλ είχε μειώσει προσωρινά σε 1-2 στο 76ο λεπτό.

Ελλάδα (Κατερίνα Φαλίδα): Μούγιου Μαρία-Σοφία, Θεοδωράκη, Κωνιωτάκη, Ζαγκλή, Φανουράκη, Γιοβάνη, Γιαννή, Φακίνου, Λομποτέση, Καϊτατζή, Αποστολίδου.
Αναπληρωματικές: Μαυρίδου, Κωσταρά, Ίβιτς, Πεταλιώτη, Δέλιου, Σπαγκάκου, Πουλιούδη, Γκότση, Μούγιου Μαρία-Ελένη.

Πατήστε εδώ για να παρακολουθήσετε ολόκληρη την αναμέτρηση.