Ποδόσφαιρο Γυναικών: Ο διαχωρισμός των ομάδων της Α’ και Β’ κατηγορίας σε ομίλους

Ανακοινώθηκε από την Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία ο διαχωρισμός των ομάδων του πρωταθλήματος γυναικών, σε 2 ομίλους για την Α’ κατηγορία και σε 4 ομίλους για τη Β’ κατηγορία.

Οι όμιλοι καταρτίστηκαν με γεωγραφικά κριτήρια, ενώ για τις ομάδες της Γ’ κατηγορίας δόθηκε παράταση δηλώσεων συμμετοχής έως την Παρασκευή 4 Σεπτεμβρίου, καθώς υπάρχουν σε εκκρεμότητα οι αιτήσεις αναγνώρισης των νεοσύστατων Σωματείων.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΕΠΟ και ο διαχωρισμός των ομάδων στους ομίλους:

Η ΕΕ/ΕΠΟ στην Νο 42/31-08-2020 συνεδρίαση της ενέκρινε τις παρακάτω εισηγήσεις της Επιτροπής Γυναικείου Ποδοσφαίρου.

1) Παράταση της κατάθεσης των Δηλώσεων Συμμετοχής, για το πρωτάθλημα της Γ΄ Κατηγορίας Γυναικών, ποδοσφαιρικής περιόδου 2020-2021, των νεοσύστατων Σωματείων, των οποίων οι αιτήσεις αναγνώρισης είναι ακόμα σε εκκρεμότητα.

Καταληκτική ημερομηνία κατάθεσης των Δηλώσεων Συμμετοχής στη Γ΄ Κατηγορία, για τις περιπτώσεις των ανωτέρω Σωματείων, ορίζεται η Παρασκευή 04/09/2020 και ώρα 14.30.

2) Διαχωρισμό των ομάδων της Α΄ Κατηγορίας, με γεωγραφικά κριτήρια, σε δύο (2) Ομίλους.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

1ος Όμιλος
1 Αγρ. Αστέρας Αγίας Βαρβάρας Ημαθίας
2 Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου Μακεδονίας
3 ΑΕΛ Λάρισας
4 Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας 94 Καρδίτσας
5 Άρης Θεσσαλονίκης ΑΣ Μακεδονίας
6 Βασίλισσα Θράκης Ξάνθης
7 Δόξα 2016 Δράμας
8 Καστοριά ΓΠΟ Καστοριάς
9 ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης Μακεδονίας
10 Γιάννενα ΓΠΟ Ηπείρου
11 Τρίκαλα 2011 Τρικάλων
2ος Όμιλος
1 Άβαντες Χαλκίδας Ευβοίας
2 Αγία Παρασκευή ΑΟ Αθηνών
3 Ατρόμητος Αθηνών ΑΠΣ Αθηνών
4 Γλυφάδα Οδυσσέας ΑΕ Πειραιά
5 Εργοτέλης ΓΣ Ηρακλείου
6 ΑΕΚ Μεσολογγίου Αιτωλοακαρνανίας
7 Νέος Αστέρας Ρεθύμνου ΑΟ Ρεθύμνου
8 Ολυμπιάδα Υμηττού ΕΠΣΑΝΑ
9 ΟΦΗ Ηρακλείου
10 Καρυάτιδες Σπάρτης Λακωνίας
11 Φείδων ΑΟΣΑ Αργολίδας

 

3) Διαχωρισμό των ομάδων της Β΄ Κατηγορίας, με γεωγραφικά κριτήρια, σε τέσσερις (4) Ομίλους.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

1ος Όμιλος
1 Ροδόπη 87 ΓΑΠΣ Θράκης
2 Κιλκισιακός ΑΟ Κιλκίς
3 Πανσερραϊκή ΑΕ Σερρών
4 Σειρήνα ΑΟ Γρεβενών
5 Αετοί Θεσ/κης Μακεδονίας
6 Λέοντες Θεσ/κης Μακεδονίας
7 Νεφέλες ΑΠΣ Πιερίας
8 Βόλος 2004 ΑΣ Θεσσαλίας
9 Μαγνησιακός ΑΣΒ Θεσσαλίας
2ος Όμιλος
1 Δόξα Πηγαδακίων ΑΟ Ζακύνθου
2 Νίκη Τραγανού ΑΠΟ Ηλείας
3 Ίκαρος Πετρωτού ΑΟ Αχαΐας
4 Ατρόμητος Ζαρ/κων Αχαΐας
5 Άρης Κορίνθου ΑΟ Κορινθίας
6 Αμαζόνες Κορινθίας 2013 Κορινθίας
7 Εθνικός Καλαμάτας Μεσσηνίας
8 Πήγασος Θριασίου 2012 ΕΠΣΔΑ
3ος Όμιλος
1 Τράχωνες Αλίμου ΑΟ Αθηνών
2 Νέες Ατρομήτου 2018 ΕΠΣΑΝΑ
3 Παμπαιανικός ΑΟ ΕΠΣΑΝΑ
4 Λεοντικός ΕΠΣΑΝΑ
5 Διαγόρας Ραχών ΑΓΣ Σάμου
6 Σαπφώ ΑΠΣ Λέσβου
7 Χανιά ΑΟ Χανίων
8 Βασίλισσες Νότου ΠΟΙ Λασιθίου
4ος Όμιλος
1 Ιάσων Ιλίου ΑΟ Αθηνών
2 Βριλήσσια ΑΟ Αθηνών
3 Πόντιες Δραπετσώνας ΑΣ Πειραιά
4 Νέες Δραπετσώνας Πειραιά
5 Αθηναϊκή Αγίου Δημητρίου ΑΕ Πειραιά
6 Τριαντών Ιαλυσού ΑΣ Δωδεκανήσου
7 Σταυρός Καλυθίων Δωδεκανήσου
8 Κωακός Φιλίνος ΑΟ Δωδεκανήσου

 

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να βελτιώσει την εμπειρία σας στην ιστοσελίδα μας. Με την περιήγησή σας σε αυτή στην ιστοσελίδα συμφωνείτε με τη χρήση cookies. Δείτε όλες τις λεπτομέρειες τους όρους χρήσης και τις προϋποθέσεις. ΔΕΧΟΜΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ