La Liga: Πολύ σκληρή για να πεθάνει η Ατλέτικο Μαδρίτης

Με δύο τέρματα στις καθυστερήσεις, η Ατλέτικο Μαδρίτης έκανε την ολική ανατροπή κόντρα στη Βαλένθια.

Για την 22η αγωνιστική της La Liga, η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε με 3-2 την Βάλενθια, κάνοντας ανατροπή από 0-2. Κοντά στην ανατροπή έφτασε και η Σεβίλλη, αλλά έμεινε ισόπαλη 2-2.

Στο Γουάντα Μετροπολιτάνο, η Ατλέτικο Μαδρίτης έκανε την ολική ανατροπή και νίκησε με 3-2 τη Βαλένθια. Οι νυχτερίδες έκαναν το 1-0 με τον Μούσα στο 25′ και διπλασίασαν τα γκολ τους με τον Ντούρο στο 44′. Οι Ροχιμπλάνκος αρχικά έκαναν το 1-2 με τον Κούνια στο 64′, στην συνέχεια ισοφάρισαν με τον Κορέα στο 91′ και πήραν την νίκη με τον Ερμόσο στο 93′

Στο Μαδριγάλ, η Βιγιαρεάλ επικράτησε εύκολα με 3-0 της Μαγιόρκα. Το κίτρινο υποβρύχιο πήρε κεφάλι στο σκορ με το αυτογκόλ του Ρούσο στο 12′, έκανε δύο τα τέρματα της με τον Τρινκέρος στο 34ο λεπτό και κλείδωσε την νίκη με τον Παρέχο στο 87′.

Στο Ραμόν Σάντσεθ Πιθκουάν η Σεβίλλη επέστρεψε από διάφορα δύο τερμάτων και πήρε την ισοπαλία με 2-2 κόντρα στην Θέλτα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Σέρβι στο 37′ και τρία λεπτά αργότερα ο Άσπας διεύρυνε το προβάδισμα της ομάδας του. Η Σεβίλλη όμως δεν είχε παρατήσει λευκή πετσέτα και στο 71′ ο Πάπου Γκόμες μείωσε σε 1-2 και στο 74ο λεπτό ο Τόρες χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα της Ανδαλουσίας.