Premier League: «Αυτοκτόνησε» η Τότεναμ

Ήττα ΣΟΚ δέχτηκε η Τότεναμ από τη Μπράιτον στις καθυστερήσεις

Η Τότεναμ ηττήθηκε με 0-1 από τη Μπράιτον στο Λονδίνο, για την 33η αγωνιστική της Premier League.

Μία ήττα που πιθανόν θα βάλει σε μπελάδες τους «Πετεινούς», καθώς μπορεί να τους στοιχίσει την 4η θέση που οδηγεί στο επόμενο Champions League.

Πλέον η ομάδα του Κόντε με δύο παιχνίδια περισσότερα από την 5η Άρσεναλ, βρίσκεται στο +3 από τους «κανονιέρηδες».

Η Μπράιτον που είναι αδιάφορη βαθμολογικά, καθώς βρίσκεται στη 10η θέση με 40β, κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης, χάρις το γκολ του Τροσάρ στο 90′. Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε δεν μπόρεσε να διασπάσει την άμυνα των φιλοξενούμενων και γνώρισε την οδυνηρή ήττα στις καθυστερήσεις.

Τότεναμ-Μπράιτον 0-1 (90′ Τροσάρ)