Απόλλων Σμύρνης-Βόλος: Ισοπαλία στη Ριζούπολη, στο -1 από τη Λαμία ο Απόλλων

Ο Απόλλων Σμύρνης πήρε έναν βαθμό κόντρα στον Βόλο και βρίσκεται στο -1 από τη Λαμία.

Για την 4η αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λιγκ 1, ο Απόλλων Σμύρνης έμεινε ισόπαλος με 1-1 κόντρα στον Βόλο και μείωσε στον έναν βαθμό από την θέση των μπαράζ και της Λαμίας (που έχει παιχνίδι λιγότερο).

Ο Βόλος μπήκε δυναμικά στην αναμέτρηση και απείλησε με δύο σουτ των Ρεγκατέν στο 11′ και του Βαν Βερτ στο 13ο λεπτό που έφυγαν μακριά, ενώ το τελείωμα του Φερνάντες έφυγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι της «Ελαφράς Ταξιαρχίας».

Στη συνέχεια, ο Απόλλων ισορρόπησε το ματς ωστόσο δεν μπόρεσε να βρει μία αξία αναφοράς τελική.

Στο 59ο λεπτό, ο Βόλος πήρε το προβάδισμα με τον Φερνάντες. Ο μέσος του Βόλου πήρε την μπάλα από τον Μπαρτόλο στην περιοχή και με ωραίο πλασέ νίκησε τον Σορκάν.

Στο 63ο λεπτό, ο Απόλλων είχε ακυρωθέν γκολ από τον Ντάουντα που μετά από την πάσα του Κάστρο σκόραρε ενώ βρισκόταν σε αντικανονική θέση.

Ο Βόλος στο 69′ έφτασε κοντά στο 0-2 με την εκτέλεση φάουλ του Φερνάντες από τα 30 μέτρα που κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Απόλλωνα.

Στο 81ο λεπτό, ο Απόλλων Σμύρνης βρήκε το γκολ της ισοφάρισης. Ο Βιτλής κινήθηκε από τα αριστερά γέμισε στην περιοχή, ο Ντάουντα έκανε την σκαστή κεφαλιά και έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Στο 83ο λεπτό, ο Μαρτίνες σέντραρε από τα αριστερά, ο Ντάουντα πήρε την κεφαλιά αλλά δεν βρήκε εστία.

Στο 90ο λεπτό οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μια ανάσα πριν το γκολ, ο Εμπακόγκου πήρε την μπάλα στην περιοχή πέρασε έναν αμυντικό όμως το σουτ του έδιωξε με τα πόδια ο Κλέιμαν.

Σκόρερ: 81′ Ντάουντα – 60′ Φερνάντες

Κίτρινες: 69′ Άλβες 22′ Μεταξάς, 65′ Σιέλης

Απόλλων Σμύρνης: Σορκάν, Ρόγκνε, Άλβες(73′ Φερνάντες), Ντομίνγκες,  Ντεντάκης, Φατιόν, Κάστρο(73′ Τσίμπσαχ), Σλίβκα(60′ Εμπακόγκου), Βιτλής, Μαρτίνες(87′ Κραγιόπουλος), Ντάουντα

Βόλος: Κλέιμαν, Άλχο, Γκιουλέν, Σιέλης, Πουρίτα(77′ Κορέα), Ρεγκατέν, Μεταξάς(60′ Ριένστρα), Μπαρτόλο, Φερνάντες(88′ Τριανταφύλλου), Ροσέρο, Φαν Βερτ