Premier League: “Χ”αμένη η Σίτι στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας

Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Κρίσταλ Πάλας με την Μάντσεστερ Σίτι για την 29η αγωνιστική της Premier League.

Σε “κακό δαίμονα” της Μάντσεστερ Σίτι εξελίσσεται η Κρίσταλ Πάλας την εφετινή περίοδο. Μετά το 0-2 στο “Ετιχαντ” στον πρώτο γύρο, οι Λονδρέζοι “έκοψαν” άλλους δύο βαθμούς στους “πολίτες” (0-0) στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής, αποτέλεσμα που δίνει ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον στη μάχη του τίτλου.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα, η οποία σε δεύτερο σερί ματς δεν καταφέρνει να σκοράρει (προηγήθηκε το 0-0 με την Σπόρτινγκ Λισαβόνας στην φάση των “16” του Champions League) με το βαθμό στο “Σέλχαρστ Παρκ” αύξησε μεν τη διαφορά της από την δεύτερη Λίβερπουλ στο +4, αλλά οι “κόκκινοι” έχουν ματς λιγότερο την Τετάρτη (16/03) με την Άρσεναλ κι αν νικήσουν, τότε θα μειώσουν στο -1 από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας.

Μετά το “διπλό” στο “Μολινό” επί της Γουλβς (0-2) την περασμένη αγωνιστική, η Κρίσταλ Πάλας συμπλήρωσε 5 ματς χωρίς ήττα (3-2-0), ενώ στις 7 τελευταίες αγωνιστικές μετρά μόλις μία ήττα!