Premier League: Χατ-τρικ Ρονάλντο στη νίκη κόντρα στη Νόριτς

Με τρία γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε τη Νόριτς και έφτασε την πέμπτη θέση.

Για την 33η αγωνιστική της Premier League, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 3-2 τη Νόριτς, η Άρσεναλ ηττήθηκε με 1-0 από την Σαουθάμπτον, ενώ η Μπρέντφορντ πήρε το διπλό με 1-2 από την Γουότφορντ.

Χάρη σε τέρμα του Γιάνσον στο 96ο λεπτό, η Μπρέντφορντ έφυγε με το διπλό από το Βίκαρατζ Ρόουντ της Γουότφορντ με 1-2. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Νοόργκαρντ στο 15′ ενώ η Γουότφορντ είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 με τον Ντένις στο 54′.

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει χατ-τρικ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επιβλήθηκε με 3-2 της Νόριτς. Ο Πορτογάλος σταρ άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό και έκανε δύο τε τέρματα του και της ομάδας του στο 32ο λεπτό. Η Νόριτς δεν έμεινε με σταυρωμένα τα χέρια και αρχικά μείωσε με τον Ντόουεο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και στην συνέχεια ισοφάρισε με τον Πούκι στο 52′. Το τελικό 3-2 πέτυχε ο Ρονάλντο στο 76ο λεπτό δίνοντας το τρίποντο στους κόκκινους διαβόλους.

Η Άρσεναλ ηττήθηκε με 1-0 από τη Σαουθάμπτον στο Σεντ Μέρις και έχασε το πλεονέκτημα που είχε για την κατάληψη της τέταρτης θέσης. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Μπέντναρεκ στο 44ο λεπτό.