Premier League: Χωρίς νικητή το Κρίσταλ Πάλας-Μπράιτον, έσωσε τον βαθμό ο Γουέλμπεκ

Ισοπαλία για Κρίσταλ Πάλας και Μπράιτον, με πρωταγωνιστή τον Γουέλμπεκ.

Για την 18η αγωνιστική της Premier League, Κρίσταλ Πάλας και Μπράιτον έμειναν ισόπαλες με σκορ 1-1 στο “Selhurst Park”, αποτέλεσμα που ήρθε για 5η σερί σεζόν.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μπαρτ Βερμπρούγκεν έκανε λάθος, ο Χιουζ πάσαρε στον Ολίσε και αυτός σέντραρε υπέροχα για τον Αγιού που από κοντά σκόραρε το δεύτερο φετινό του γκολ.

Η Πάλας φαινόταν πως είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, ωστόσο ο Ντε Τζέρμπι έκανε κίνηση “ματ”, ρίχνοντας στο ματς τον Ντάνι Γουέλμπεκ, ο οποίος έφερε την αναμέτρηση σε ισορροπία. Στο 89ο λεπτό ο Γρος έβγαλε εξαιρετική σέντρα και ο Άγγλος επιθετικός με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Μετά από αυτήν την ισοπαλία, οι “γλάροι” παρέμειναν στην 8η θέση της βαθμολογίας και στο -1 από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ενώ η Κρίσταλ Πάλας διατηρήθηκε στην 15η θέση.

Κρίσταλ Πάλας-Μπράιτον 1-1 (45΄+1 Τζόρνταν Αγιού – 82΄ Γουέλμπεκ)