Premier League: Χωρίς νικητή το Νιούκαστλ – Λιντς

Συνεχίζουν τις σερί άσχημες εμφανίσεις Νιούκαστλ και Λιντς, με τη μεταξύ τους αναμέτρηση να αναδεικνύεται ισόπαλη.

Νιούκαστλ και Λιντς συνέχισαν τις κακές εμφανίσεις από το ξεκίνημα της Premier League, μένοντας χωρίς νίκη μετά από 5 αγωνιστικές. Επί της ουσίας το τελικό 1-1 στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» δεν βόλεψε καμία ομάδα, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό, ενώ τα «παγώνια» έχουν έναν περισσότερο.

Το συγκρότημα του Στιβ Μπρους έχει την χειρότερη άμυνα στο πρωτάθλημα με 13 γκολ παθητικό, ενώ ένα λιγότερο έχει η ομάδα του Μαρσέλιο Μπιέλσα. Συγκεκριμένα η Λιντς είναι 16η στη βαθμολογία με 3 βαθμούς, ενώ η Νιούκαστλ 18η με 2.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Ραφίνια στο 13ο λεπτό, για να ισοφαρίσει σε 1-1 για τους γηπεδούχους στο 44′ Αλάν Σεντ-Μαξιμέν.